Programy własne, projekty edukacyjne i innowacje pedagogiczne realizowane w przedszkolu

WYKAZ PROGRAMÓW REALIZOWANYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Programy nauczania:

• Dziecko w swoim żywiole”. Program wychowania przedszkolnego – dobre praktyki. Anna Pawłowska - Niedbała, Dorota Kucharska, Justyna Święcicka, Ewelina Wilkos (grupa V Żabki, grupa III Pszczółki, grupa I Biedronki)
  • Plac zabaw”. Program wychowania przedszkolnego. Ewa Janus (grupa VII Żuczki)
  • Rozwój – Wychowanie – Edukacja”. Program wychowania przedszkolnego. Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha. (grupa IV Mrówki)
  • Program wychowania przedszkolnego wyd. MAC Edukacja. Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo (grupa VI Ważki)
  • Dziecięca matematyka”. Edyta Gruszczyk Kolczyńska, Ewa Zielińska (wszystkie grupy)

Programy ogólnopolskie:

• Ogólnopolski projekt edukacyjny „Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii”. Agnieszka Chudzik, Aleksandra Mazur (grupa VII Żuczki)
  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. Paulina Marcysiak, Magdalena Wojdan (wszystkie grupy)
  • Ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. (wszystkie grupy)
  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”. Bliżej przedszkola. (grupa I Biedronki)

Programy edukacyjne, projekty:

• Czyste powietrze wokół nas”. Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. J. Szymborski, E. Łata, A. Dzielska, T. Szopińska (grupa VII Żuczki)
  • Kolorowy Świat książki”. (grupa III Pszczółki)
  • Projekt ekologiczny "Ekokulturalne przedszkole". Pod patronatem „Bliżej przedszkola" (grupa VII Żuczki)
  • Froebel „Dar zabawy”. (wszystkie grupy)
  • Odimienna metoda nauki czytania – elementy. Irena Majchrzak. (grupa IV Mrówki)
  • Przyjaciele Zippiego. Centrum Pozytywnej Edukacji. (grupa IV Mrówki)
  • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Zabawa sztuką”. Strona pedagog pisze ( grupa II Motylki)
  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Ludmiła Fabiszewska (grupa VI Ważki)
  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Agnieszka Konefał Grupa MAC S.A. (grupa VI Ważki)

Programy miejskie:

• Zdrowo jesz, lepiej żyjesz”. Miejski program edukacyjny. B. Grygorcewicz. (wszystkie grupy)
  • Program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2019 - 2023 pod nazwą „Bezpieczny Koszalin”. (wszystkie grupy)

Programy własne, innowacje:

• Mówię, więc jestem”. Magdalena Ochenkowska (grupa III Pszczółki)
  • "Logopedyczne triki na leniwe języki". Program autorski z zakresu profilaktyki logopedycznej dzieci 6-letnich. Joanna Sobasz (grupa VII Żuczki)
  • "W świecie małego badacza". Program własny przeznaczony do realizacji w grupie dzieci 6-letnich. Joanna Sobasz (grupa VII Żuczki)
  • Program własny z zakresu promowania i kształtowania postaw zdrowotnych u dzieci w wieku przedszkolnym i ich Rodziców. Iwona Świrska. (grupa I Biedronki)
  • Elementy ruchu wspomagającego Weroniki Sherborne-kontynuacja. Agnieszka Nowak (grupa IV Mrówki)
  • Keiki yoga dla najmłodszych”. Projekt innowacyjny dla grupy od 3-6 latków. Bogumiła Kostecka (wszystkie grupy)
  • Program ekologiczno-zdrowotny „Cztery pory roku w ogrodzie i na talerzu dla dzieci 3,4,5,6, letnich”. Krystyna Madera (grupa V Żabki)
  • Praca moich rodziców”. Monika Studzińska, Marzena Szpak. (grupa VI Ważki)
  • Bezpieczny przedszkolak”. Monika Studzińska, Marzena Szpak. (grupa VI Ważki)
Wytworzył:
Małgorzata Wolny